Kıdem Tazminatı Fonu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

kidem-tazminati-fonuMilyonlarca çalışan vatandaşı çok yakından ilgilendiren kıdem tazminatı fonu hakkında sürekli farklı senaryolar ortaya atılıyor. Yapılan açıklamalar ve değişiklikler ile birlikte kafaların karıştığı şu günlerde, ortaya atılan senaryoların çoğu da özellikle taşeron firmalara bağlı olarak çalışanları korkutuyor.

Bilindiği gibi, kıdem tazminatının geçtiğimiz yıllarda çalışanların sürekli bu konuda mağdur olmasından dolayı kaldırılacağı gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu konuda detaylı incelemeler yapan devlet yetkilileri de kıdem tazminatı yerine kıdem tazminatı fonu düzenlemesini getirmeyi vaat ederek, bu mağduriyetin önüne geçilmesi için bir adım attılar. Ancak bu konuda hazırlanan torba yasa sonrasında gündeme düşen haberlerin bir kısmı olumsuzdu. Kıdem tazminatının yüzde ellilik kısmının yok olacağı haberi ise, herkesi tedirgin etti. “Ekonomide Dönüşüm Programı” adı altında düzenleme yapılması planlanan kıdem tazminatı maddesi, çözüm bekleyen konulardan biri olarak bekliyordu. Eni düzenleme hakkında önceki yıllarda atılan adımların başarı ile sonuçlanamaması ve hak kaybının söz konusu olması devlet yetkililerini bu konuda daha hassas olmaya yöneltti.

İşsizlik maaşı ve kıdem tazminatı ile ilgili görüşmeler geçtiğimiz gün bir sonuca ulaştı ve kıdem tazminatı fonu şimdilik rafa kaldırıldı. Kıdem tazminatı fonunun hayata geçmemesi ile birlikte, Başbakan Davutoğlu tarafından bu meselenin çözümleneceği ve gerekli mevduat düzenlemelerinin de ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi. Uzun süredir gündemde olan kıdem tazminatı fonu anlaşılan ilerleyen günlerde de haber gündemini meşgul edecek.

Yeni Yazılarımızı Takip Edin

Mail listemize katılarak yeni kıdem tazminatı haberlerinden ve özel duyurulardan haberdar olun.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.